Léto a podzim u hasičů

Napjatý začátek léta, který se nesl ve znamení povodní, poněkud uvolnil prázdninový víkendový pobyt našich kolegů z německého Schornbornnu. Již tradičně máme pro naše hosty připraven bohatý program a ani letošek nebyl výjimkou. A tak SDH uspořádalo výlet, kterého se samozřejmě účastnili také členové se svými protějšky. Absolvovali jsme prohlídku pivovaru Klášter spojenou s ochutnávkou piva. Po vynikajícím obědě, který jsme si dali v nádherné stylové restauraci Ve Skále pod pivovarem, jsme odjeli na prohlídku Muzea vozů Škoda v Mladé Boleslavi. Mezitím již členové spolku, kteří se výletu neúčastnili, připravili u hasičárny výborné krůtí maso, při němž jakož i při dalším občerstvení od našich žen, se v družné zábavě posedělo přes půlnoc.

Každý rok se členky SDH při různých příležitostech účastní závodů v hasičském sportu. Letošek byl pro nás ve znamení úrazů, a tak jsme  závodily  jen jednou, a sice v Lovčicích. Pěkná akce, dobře zorganizovaná a Žiželice dorazily v hojném počtu. Mimo žen i muži a děti, které máme mladší a starší. Bilance celkem slušná-děti 1. a 2. místo, ženy 4.,
muži 7. a příjemně strávené odpoledne.

 

Komentáře pro ty z Facebooku

komentáře