Zásah Žiželice 24.10.2018

Dne 24.10.2018 v 0.40 hodin byla naše jednotka vyslána, na žádost KOPIS Kladno HZS ČR, k požáru u dálnice v úrovni 59.km. Jednotka vyjela s technikou CAS 25 LIAZ a CAS 25 RTHP.

Při příjezdu k místu ohlášení naše jednotka zjistila přesné místo požáru.

Jednalo se o požár stohu s balíků sena a slámy a kukuřičné siláže v areálu hospodářského statku. Bylo nataženo několik proudů C a snažilo se zabránit dalšímu rozšíření požáru k budovám, kde se nacházela hospodářská zvířata. Proto velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Na pomoc dorazili jednotky HZS z TPCA Ovčáry, Kolín a Poděbrady, dále JSDH Městec Králové, Chlumec nad Cidlinou, Nové Město, Žehuň, Lovčice a Velké Výkleky.

Po dohodě s majitelem  bylo rozhodnuto, že se balíky nechají kontrolovaně dohořet. Dohašovací a úklidové práce probíhali  za pomocí techniky majitele celý den až do večerních 19 hodin.

Komentáře pro ty z Facebooku

komentáře