Soustředění mladých hasičů Stříbrná Skalice – 14.9.-16.9.2018

Jako každý rok, i letos jsme se vydali s dětmi na soustředění, tentokrát však na podzim, abychom využili pobyt k přípravě na tradiční branný závod, který se bude konat 6. října. A tak jsme třetí zářijový víkend vyrazili do nádherného prostředí skautského tábora ve Stříbrné Skalici. V pátek ráno jsme nastoupili do autobusu, který nás vyložil na kraji lesa, a dále jsme šli pěšky. Po příchodu do tábora jsme vybalili a děti šly prozkoumat terén, poté začaly po skupinkách trénovat jednotlivá stanoviště branného závodu, včetně střelby ze vzduchovky. Odpoledne jsme si zahráli pár her v lese a př ed chatou, postavili věže ze špejlí, poté jsme šli na procházku, kterou jsme spojili s houbařením. Po večeři měly děti osobní volno. V sobotu ráno nás čekala rozcvička a po snídani se šlo opět trénovat. Ve volném čase jsme hráli hlavně schovávanou v areálu tábora a v přilehlém lese. Po obědě si děti zkusily „braňák“ nanečisto. Večer jsme uspořádali soutěž „Československo má talent“ – během hodiny určené k nacvičování byl v táboře absolutní klid, děti se rozprostřely po areálu, aby mohly tajně trénovat. Nikdo k udivení vedoucích přípravu nebojkotoval ani nepodcenil. Viděli jsme různá vystoupení, od tanečních a pěveckých, přes malován&iac ute; a bojové umění, až ke kouzelnickým trikům. Do vystoupení se zapojili samozřejmě také vedoucí a tety z kuchyně. Večer poté byla v lese krátká stezka odvahy, oproti žiželické stezce odvahy okolo hřbitova byla tato sice kratší, ale za to v lese byla opravdu tma jako v ranci. V neděli dopoledne jsme trénovali, balili a uklízeli, a po obědě jsme vyrazili na autobus. Jsme moc rádi, že se vydařilo počasí a že jsme se v pořádku vrátili, i když spousta z nás s modřinami a odřenými koleny.

Chtěla bych touto cestou poděkovat obci, která nám zafinancovala autobusovou dopravu tam i zpět, protože se pro 23 dětí se shání doprava osobními automobily na pátek ráno jen velmi těžko. Dále chci poděkovat tetám Lence, Lucce a Janě, které nám v kuchyni připravovaly hody, o kterých se nám ani nesnilo – od tortil s kuřecím masem,, přes řízky s bramborovým salátem až po steaky. Díky všem, kdo nám pomáhal s přípravou. Myslím, že mluvím za všechny, když napíši, že jsme si to všichni moc užili.

Za kolektiv vedoucích, Katka Š.

Fotky Katka Š. a Jana M. 

Komentáře pro ty z Facebooku

komentáře