Cvičení složek IZS

Dne 26. 9. 2012 proběhlo taktické cvičení složek IZS (integrovaný záchranný systém) na přivaděči k dálnici D11 na křižovatce u Jestřábí Lhoty. Byla zde simulována hromadná dopravní nehoda-5 osobních aut a autobus. Na místo se dostavila jednotka HZS Ovčáry, HZS Kolín, HZS Poděbrady, JSDH Žiželice nad Cidlinou a JSDH Týnec nad Labem. Místo simulované nehody zajišťovala Policie ČR a přítomny byly vozy záchranné služby. Jednotka žiželských hasičů prováděla vyproštění osob z dvou havarovaných vozidel, pomáhala při vyprošťování osob z havarovaného autobusu a připravovala zázemí pro práci zdravotníků. S tím souviselo prohledání okolí dopravní nehody a zjištění, zda při případném úrazu není někdo někde v následném šoku. Simulovaná cvičení probíhají pravidelně a jejich smyslem je připravit jednotky a složky IZS na případný skutečný zásah. A nejedná se jen o autonehody, ale i případné úniky chemických látek, různé přírodní katastrofy a jiné, kdy je práce záchranářů nepostradatelná a mnohdy nedoceněna.                                                        J.M

 

Komentáře pro ty z Facebooku

komentáře