Výlet na Macochu

Ve dnech 17.6. – 19.6. k nám v rámci družby zavítali kolegové z německého Schoenbornu. Při této příležitosti uspořádalo SDH výlet do Moravského krasu. A tak sobotní ráno vyrazil
od „hasičárny“ autobus se členy spolku a jejich protějšky, abychom návštěvě z Německa ukázali krásy Čech. A bylo na co se dívat. Navštívili jsme Punkevní jeskyně, díky čemuž jsme se ocitli na dně propasti Macocha. Poté následovala plavba na lodičkách po ponorné řece Punkvě. Už tato část výletu se stala pro naše hosty opravdu zážitkem a to ještě nevěděli, že vrcholem celého výletu je návštěva vinného sklípku. A byla velkým překvapením i pro mnohé z nás, kdo sklípek navštívil poprvé. V příjemném stylovém prostředí nám byla naservírována vynikající večeře, která zdaleka nebyla posledním chodem tohoto večera. Poté se nás ujal majitel sklípku, aby nám opravdu zaníceně podal výklad o různých typech vín, spojený s jejich degustací a jejich následným možným zakoupením, čemuž snad nikdo neodolal vzhledem k jejich kvalitě. K dobrému jídlu a pití nám hrála pravá cimbálovka, jejímuž kouzlu podlehl i ten, kdo tomuto druhu hudby neholduje, ale v tak skvělém prostředí se prostě nedalo odolat a sem tam nějakou písničku si zkrátka nezapět s nimi,
či nezatancovat. A v této náladě se snad až příliš rychle nachýlil náš pobyt ke svému konci a my všichni opouštěli sklípek v Hustopečích s vědomím krásně stráveného dne i večera a s ujištěním našich německých hostů, že na tento výlet jen tak nezapomenou.

Komentáře pro ty z Facebooku

komentáře