Lovčice – předání zásahového vozidla 2018

Dne 10. 02. 2018 jsme byli pozváni JSDH Lovčice na předání nového zásahového vozidla TATRA FORCE. Jedná se  velkokapacitní cisternu CAS 30. Nástavbu dodala firma Kobit, její celková částka byla cca 7 mil. 330 tis. Kč, poměrná část byla zaplacena z evropských dotačních příspěvků a o zbytek se postarala obec.

Její předností je třínápravové šasi, které je vybaveno uzávěrkou na všech třech hnacích nápravách. Vzduchem plněný osmiválcový motor o výkonu 325 kW splňující normu 5. Vůz dokáže brodit klidnou vodou do hloubky 1200mm. Na obou bocích cisterny jsou led stavoznaky ukazující množství hasiva v nádržích. Cisternové nádrže pojmou 9000 litrů vody a 540 litrů pěnidla.

Zároveň se rozloučili se starou  TATROU 138, vyrobena 1967, která jim sloužila několik let.

Děkujeme tedy za krásné pohoštění, které bylo součástí předání nového vozidla, formou zabijačkových hodů a též jim přejeme mnoho šťastných návratů na základnu. 

 

Komentáře pro ty z Facebooku

komentáře