Činnost spolku v roce 2011

V sobotu 21. ledna 2012 se konala tradiční výroční schůze spolku hasičů, kde se mimo jiné bilancovala činnost za uplynulý rok. Počátek roku byl ve znamení velké vody, a tak sbor vyjížděl čistit česla na Zbraně a do Žehuně. Poté následoval výjezd k požáru automobilu v Kulichově mlýně.

Na jaře, jako již tradičně, nechybí požáry vzniklé vypalováním suché trávy. Vloni kvůlivá tomuto vyjížděla naše jednotka do Hlavečníka, Loukonos a dvakrát zasahovala
v Žiželicích. Jedná se o činnost opravdu nebezpečnou, nevyzpytatelnou, a proto hasiči tímto apelují na občany, aby od podobných pokusů, jak vyčistit prostory od suchého porostu, upustili. Vždyť již děti v mateřské škole se učí o nebezpečí, které z této činnosti vyplývá. V březnu zaměstnal náš sbor a nejen náš, ale i čtyři další, požár domku J. Vokála v Žiželicích (popsáno v minulém čísle ŽN). Po žních byl nutný zásah u hořících stohů
v Kolesách a Rasochách. Rozsáhlý a nebezpečný byl požár bytovky ve Veletově a konec roku završil výjezd k hořícímu kompostu mezi Žiželicemi a Rozehnaly. Tolik k akcím, doprovázených hasičskou sirénou.

Z těch nezásahových bych zmínila tradiční hasičský ples. Na jaře následovalo stavění máje a pálení čarodějnic u „hasičárny“ a sběr starého železa. V létě jsme přivítali návštěvu z Německa. Potom proběhlo okrskové cvičení za účasti okolních pozvaných SDH acheter viagra en andorre. Členové spolku absolvovali povinná školení. Spolu s ženami se zúčastnili závodů v Lovčicích.
Na podzim organizačně zajišťovali lampionový průvod obcí při dýňodlabání. Ženská část sboru se zúčastnila nočních útoků ve Strášově a soutěží v požárním sportu v Polních Chrčicích, Lovčicích a Újezdě.

Děti úspěšně zvládly jarní a podzimní kola branné hry Plamen, dorost absolvoval školení v Kostelci nad Černými Lesy. Tolik k činnosti SDH v loňském roce.                       J.M.

Komentáře pro ty z Facebooku

komentáře