Výlet za německými kolegy 2016

Ve dnech 5. – 7. 8. 2016 jsme navštívili, v počtu 6 lidech, naše německé kolegy v Schönborn. Příjezd do Německa byl v pátek kolem sedmé hodiny. Po vřelém přivítání a ubytování na nás čekalo bohaté pohoštění.

Sobotní ráno vyrážíme do Wörlitz parku nebo-li Desavsko-worlitzká říše. Tento park má dvě jezera napájena řekou Labe a propojena kanály, které měly napodobit Benátky, po nichž jsme se projeli gondolami s odborným výkladem. Následoval oběd v restauraci a odjezd na traktoriádu do blízké vesnice. Po příjezdu do Schönbornu byla připravena vynikající večeře. Celým večerem nás provázela dechová hudba se zpěvem, a dokonce zaznělo i několik českých písní.

Po nedělní snídani nastalo veliké loučení. Za SDH Žiželice jim byl předán dárkový balíček s českými výrobky a od nich jsme dostali domácí česnekový schnaps.

Již teď se těšíme na další shledání a to tentokráte proběhne v příštím roce u nás v Žiželicích.

Komentáře pro ty z Facebooku

komentáře