Zakončení prázdnin pro mladé hasiče 2016

Dne 26. 8. 2016 jsme, za pomocí hasiček, připravili pro děti rozloučení s prázdninami ve stylu cyklovýletu a následným přespání ve stanech u hasičárny.

V odpoledních hodinách jsme na kolech vyjeli do blízké vesnice Štít a tam navštívili soukromou chovatelskou stanici. Děti se zde dozvěděly poučné informace o zvířatech, které tam chovají, a též si mohly některé druhy pohladit. Asi největším zážitkem bylo pohlazení lvíčka. Pro doplnění tekutin jsme zastavili v restauraci Chárovna. Horký den, ale lákal ještě na jednu zastávku v podobě koupání v písáku a zchlazení se tak před cestou zpět.  Po příjezdu do Žiželic byla pro děti připravena večeře se zákuskem, aby nabraly sílu na stavění stanů.

Teplý podvečer jsme strávili v parku hraním her, kdo dál doběhne s gumou přivázané ke stromu a přetahováním lana. Mezitím se někteří z nás tajně převlékli pro noční stezku odvahy, která zakončila noční hry. Děti vycházely od zahrady pana Matějíčka a následovaly svíčky, které jim ukazovaly cestu. Stezka vedla přes pole, cyklostezku, kolem místního hřbitova, kde se museli podepsat, a přes tmavou uličku podél hřbitovní zdi a márnice, se vraceli zpět na start. Během stezky na ně čekaly nástrahy v podobě zvuků či skřeků. Noční klid nastal kolem 23. hodiny.

Doufáme, že dětem se zakončení prázdnin líbilo a přejeme jim spousty úspěchů ve škole.

členové JSDH Žiželice

 

Komentáře pro ty z Facebooku

komentáře